BI-ZMA Základy matematické analýzy
Jdi na navigaci předmětu

👉 Hodnocení

Zápočet

Zápočet je udělován na základě bodového zisku studenta/studentky ze semestru. Body lze získávat následujícími způsoby.

  • V 1., 3., 5., 7., 9. a 11. týdnu semestru budou podle harmonogramu zveřejněny a po dobu tří týdnů otevřeny on-line kvízy v systému MARAST. Za každý splněný kvíz lze získat až 3 body. Celkem lze tedy za on-line kvízy získat až 18 bodů.
  • Na proseminářích nebo cvičícími v době prosemináře bude zadáno celkem šest domácích úkolů, každý až za 4 body. Domácí úkoly je nutné odevzdat do zadaného deadline. Celkem lze za úkoly získat až 24 bodů.
  • Ke konci semestru se v několika termínech bude v systému MARAST psát zápočtový kvíz až za 18 bodů.

Absence na cvičení není bodově postihována.

Celkem lze během semestru získat až 60 bodů.

Pro udělení zápočtu musí student k datu 3. 1. 2021 získat alespoň 9 bodů z kvízů, alespoň 12 bodů z úkolů a alespoň 9 ze zápočtového kvízu.

Zápočtový kvíz

Závěrečný zápočtový kvíz se bude konat v několika termínech, na které se studenti budou přihlašovat pomocí jednorázových akcí v KOSu. Termíny jsou již vypsány v KOSu, k zápisu budou studentům otevřeny v pondělí 7. prosince ve 12:00. Termíny se konají v odpoledních hodinách v následující dny:

  • čtvrtek 10. 12. 2020 (dvě jednorázové akce),
  • pátek 11. 12. 2020 (dvě jednorázové akce).

Kvízy budou probíhat v systému MARAST, v kterém je otevřen i jeden ukázkový kvíz na seznámení se s testovacím prostředím.

Každý student se může přihlásit nejvýše na jednu z těchto jednorázových akcí. Pro přístup k vašemu kvízu bude potřeba heslo, které každý student nalezne před spuštěním kvízu v systému Grades ve sloupci MARAST heslo. Kvíz bude otevřen vždy po dobu 90 minut, přičemž po otevření kvízu běží studenovi limit 60 minut na odeslání odpovědi. Odpovědi nelze odesílat po časové uzávěrce kvízu (deadline) a neodesílají se automaticky. V zájmu vyrovnání zátěže serveru doporučujeme studentům hodit si šestistěnnou kostkou a vstoupit do kvízu v příslušné pětiminutovce od otevření kvízu. (Tj. padne-li trojka a kvíz je otevřen od 14:00, začnu ho řešit někdy mezi 14:10 a 14:15.)

Kvíz bude obsahovat 9 otázek, čas na odeslání odpovědi bude limitován jednou hodinou. Tématicky kvíz pokrývá prvních pět bloků látky (tj. vyjma integrálního počtu). Otázky jsou jak teoretické, tak početněji zaměřenější. Multichoice otázky jsou hodnoceny až dvěma body (konkrétně: 2 body – vše správně, 1 bod – právě jedna chyba, 0 bodů – právě dvě chyby, -1 bod – právě tři chyby, -2 body – vše špatně!). K úspěšnému složení kvízu je potřeba získat alespoň devět bodů. Odeslat odpovědi je možné pouze jednou.

Při odpovídání na otázky lze používat studijní materiály, tužku, papír a ke kontrole svých výpočtů používat kalkulačku. Jedná se ovšem o samostatnou práci!

Pouze pokud student u kvízu neuspěje, bude mít možnost kvíz absolvovat ještě jednou v náhradním termínu v třináctém (posledním) týdnu semestru 17. 12. 2020. Detaily týkající se této akce budou vyhlášeny později po proběhnutí prvních kvízů (až budeme vědět, kolika studentů se tato akce bude týkat).

Uznání zápočtu

Studentům, kteří mají předmět BI-ZMA zapsán podruhé a v loňském akademickém roce (2019/2020) získali zápočet, lze uznat zápočet za 30 bodů. Pro tyto studenty bude vypsán i zkouškový termín přibližně v polovině semestru.

Žádost o uznání zápočtu je nutné nejpozději do konce druhého týdne semestru odeslat garantovi předmětu na email tomas.kalvoda@fit.cvut.cz.

Zkouška

Varování:

Ústní část zkoušky pro tento akademický rok vynecháváme kvůli nebezpečím a nejasnostem, které plynou z epidemiologické situace.

Varování:

Informace uvedené v této sekce nejsou finální.

Zkouška se skládá pouze z písemné práce s "teoretickou" a "početní" částí. Vlastnímu průběhu zkoušky se věnuje samostatná stránka, zde zmíníme pouze obecná klasifikační pravidla.

  • Ze zkouškové písemky lze získat 40 bodů, po 20 za "teoretickou" a "praktickou" část. Na vypracování písemky je k dispozici hodina a půl. K úspěšnému absolvování zkoušky je potřeba získat alespoň 10 bodů z každé části.

Body získané během semestru se přičítají k výsledku zkoušky. Celkem lze tak ze semestru a zkoušky získat až 100 bodů. Celkové hodnocení po úspěšném absolvování zkouškové písemky se pak odvíjí od následující tabulky.

ZnámkaBodové rozmezíSlovní hodnocení
A90 a vícevýborně
B80-89velmi dobře
C70-79dobře
D60-69uspokojivě
E50-59dostatečně
Fméně než 50nedostatečně

Hodnocení se řídí 📖 Studijním a zkušebním řádem ČVUT, který najdete na stránce s vnitřními předpisy ČVUT.